iphone 4s akıllı telefon tanıtımı

iphone 4s akıllı telefon tanıtımı

iPhone’un ilk olarak 9 Ocak 2007’de piyasaya sürüldüğünü biliyoruz. Telefonumuz Apple tarafından üretildi, internet ve multimedya alanında çeşitli alanlarda kullanılabilen cep telefonu olarak bilmekteyiz. Piyasada üretmi yapılmış bir çok cep telefonu arasında üstün özelliklere sahip telefonumuz şimdiye kadar iphone, iphone 3g, iphone 3gs, iphone 4, iphone 4s gibi 5 model ile severleriyle buluştu. Iphone telefonlar app store sayesinde onaylanmış 200.000 üzerinde uygulamayı kullanbilme özelliğinden faydalanabilmekteler. 24 Haziran 2010 tarihinde piyasaya sürülen iphone 4’de dahili ön kamerası sayesinde wifi kapsamında görüntülü konuşma yapılabiliyor.

 

Şimdi son model olan iphone 4s modelini inceleyecek olursak çift çekirdekli ürünümüzde tam 8 megapiksel dahili kamera bulunmakla beraber şimdiye kadar üretimi yapılmış iphone’lar arasında en beğenilen telefon oldu. Piyasa fiyatı ortalama 2500 Türk lirası gibi bir rakam. Iphone 4s içerisinde bulundurulan a5 tipi çip ile diğerlerine göre daha kaliteli bir işlemci gücü ile sizin beklentilerinize daha hızlı sonuçlar vereceğinden kullanıcının beğenisini kazanmıştır. Iphone 4s’de pil ömrü diğerlerine göre daha iyi olarak üretildiğinden wifi veya kablosuz ağlar yardımıyla internet üzerinde daha fazla sörf yapabileceksiniz. Üzerine bulunan  8 megapiksel kamera ile telefon kamerası ile dijital kamera arasında pek bir fark bulamayacaksınız. Arka aydınlatma sensörü, otomatik yüz algılama, ışık sensörü bulunmakta olan kamera haznesinde pikseller arasına kaç kişiyi nasıl merceğe alacağına o karar veriyor ve siz yaptığınız çekim karşınıza gelene kadar bekledikten sonra şaşkınlıklar içerisine düşüyorsunuz işte bu apple’ın iphone teknolojisi. Şunları da belirtmekte fayda var ki iphone 4 teknolojisine göre iphone 4s’de mercekte %60 daha  fazla çözünürlük mevcut olduğundan çok daha kaliteli görüntüler yakalama fırsatına sahip olacaksınız. 1080p hd formatlarda video kaydı yapabileceğiniz bu iphone 4s’de saniyede tam 30 kare birden yakalayacaksınız. Saniyeyi 30’a bölmek belkide şimdiye kadar elinize geçirdiğiniz telefonlardan en iyi video çekim teknolojisi olacak ki düşük ışıklarda aydınlatma sensörünün olduğunuda işin içine katarsak bu kuşkusuz iphone 4s’i harika bir sistem haline getiriyor.

 

Çok rahat bir menüye sahip telefonumuzda ekranı ikiye bölüyoruz bir kısım klavye görevi yaparken harfler tek tek sıralanıyor ve hızlıca yazabiliyorsunuz elinize alacağınız en hızlı dokunmatik kuşkusuz iphone 4s’de. Benim elime aldığım en hızlı dokunmatik iphone 4s oldu.

Benzer Makaleler

0 1329

0 694

Yorum yok

Bir Cevap Yazın